.

 

جنرال ریچارد کلارک، نامزد فرماندهی عملیات های ویژۀ ایالات متحده در نشست استعماعیه کمیتۀ خدمات تسلیحاتی سنای امریکا، شمار طالبان را در افغانستان بیش از ۶۰ هزار تن گفته‌است. مکینزی و جنرال ریچارد کلارک، نامزد عملیات‌های ویژۀ در نشست استعماعیه کمیتۀ خدمات تسلیحاتی سنای ایالات متحده حضور یافتند.

اما هنگامی که جنرال مکینزی از بن بست در جنگ یاد کرد، شماری از سناتوران این وضعیت را نا امید کننده خواندند. در این نشست نامزد فرماندهی عملیات‌های ویژۀ می‌گوید که طالبان ۶۰ هزار جنگجو دارند، آمار که نزدیک به سه برابر آمارهای داده پیش از این است؛ زیرا مقام‌های امریکایی به شمول این جنرال شمار طالبان را درگذشته در حدود ۲۰ هزار تن گفته بودند.

جنرال مکینزی به این باور است که یک راه حل سیاسی که منجر به گفتگوها با طالبان شود، مسألۀ کلیدی است.او همچنان هشدار داد که نیروهای امریکایی نباید همانند گذشته بگونۀ شتابزده از افغانستان بیرون شوند؛ زیرا به گفتۀ او نیروهای افغان تاکنون آماده دفاع از خود شان نیستند و این روش نیست که چه زمانی این کار را خواهند کرد.

این گفته‌ها درحالی ابراز می‌شوند پاکستان می‌گوید که رییس جمهور امریکا از اسلام آباد خواسته‌است تا در روند صلح افغانستان همکاری کند. وزیراطلاعات پاکستان می‌گوید که رییس‌جمهور دانلد ترمپ در نامه‌ای از عمران خان، نخست وزیر پاکستان خواسته‌است تا طالبان را بر میز گفتگوهای صلح بکشاند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی